Melek yuvası kullanıcı adı şifrenizi okulumuzun yetkililerinden talep edebilirsiniz.
   
ANASAYFA
MELEK YUVASI
UZMANIMIZ DİYOR Kİ
BİZDEN KARELER
360 SANAL TUR
ETKİNLİKLERİMİZ
İLETİŞİM

T.K.Y (TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ)

ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU VİZYON VE MİSYONUMUZ

 

VİZYONUMUZ:

Mutlu, güvenli, sağlıklı, başarılı, okulu seven, paylaşmayı bilen, sorun çözebilen, karar vere bilen, öğrenmeyi bilen, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma duygusu gelişmiş çocuklar yetiştirmek ve tüm kişisel ve mesleki gücümüzü çocuk için, çocuklarla birlikte, çocuktan yanakullanmak.

MİSYONUMUZ:

* Çağdaş, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Milli, manevi, ahlâki, kültürel ve insani değerlere bağlı,ATATÜRKÇÜ çocuklar yetiştirmek.
* Milli, manevi, ahlâki, kültürel ve insani değerlere bağlı

*Demokratik ve laik Özgür düşünebilen ve düşüncelerini savunabilen

*Kendisi ve çevresiyle barışık Doğaya ve çevreye karşı duyarlı

*İnsanlarla kolay ve sağlıklı ilişkiler kurabilen

*Dürüst ,Özgüvenli, Yaratıcı, Yenilikçi, Özdenetimi Gelişmiş, Paylaşımcı ve katılımcı

*Türkçe’yi doğru kullanabilen,Bilimin tarafsız yöntemlerini kullanma becerileriyle donatılmış

*Öğrenmeyi öğrenen ve öğrenmeye karşı meraklı bireyler yetiştirmek.

*İnsan sevgisini esas alan bir anlayışla Okul Öncesi Eğitimini gün geçtik çe daha nitelikli kılmak.
* Sevgi-güven-oyun ve arkadaş ortamıyla çocukları zihinsel ve duyusal olarak İlköğretime hazırlamak.
* Çocukların yaşları,gelişim özellikleri,öğrenme hızları,ilgileri,gereksinimleri ile okulun ve çevrenin özelliklerine göre eğitim yapmak.
* Estetik,yaratıcı,olumlu sosyal ilişkiler içeren,dil ve kavram gelişimini destekleyen çeşitli etkinlikler düzenleyerek eğitim yapmak.
* Çocukların düşünmelerini,soru sormalarını, düşündüklerini ifade edebilmelerini,rahatça cevaplar üretebilmelerini destekleyici ortamlar oluşturmak.
* Çocuğu kendi kendine öğrenmeye hazırlamak.
* Çocuğun,kendisini baskı altında sınırlandırılmış hissetmeden,özgürce hareket edebilmesine imkan veren oyun ortamları düzenlemek.
* Sınıf,araç-gereç,bahçe, oyun ve spor alanlarının fiziksel donanımlarını artırmak ve bunların kalitesine önem vermek.
* Çocuğun hayal dünyasını genişleten doğa gezileri ve çalışmaları yapılarak doğayı tanımasını ve doğa sevgisini kazandırmak.
* Aile katılımını artıracak programlar geliştirmek.
* Öğretmenlerin kendilerini sürekli geliştirip yenilemek,deneyimlerini ve sorunlarını birbirleriyle paylaşmak,teknolojiden faydalanarak iletişim ağları oluşturmak.
* Toplam Kalite Yönetimini geliştirmek ve etkin kılmak

 

 

 

                                                                                                                      Yüksel DEMİRCAN

                                                                                                                              Okul Md

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ÖĞRETMEN STANDARDLARIMIZ

ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU kalitesini, bünyesinde çalışan üniversite mezunu öğretmenlerimiz ile de kanıtlar. Biz, programımızın gücünün eğitim kadromuzun adanmışlığına borçlu olduğumuzu biliyoruz.ÖZEL MELEK YUVASI  ANAOKULU`nun öğretmen standartları içinde; alanında tecrübeli ve gerekli eğitimsel alt yapıya sahip, etkili iletişim becerilerini rahatlıkla kullanabilen, gözlem tekniklerini bilinçli şekilde uygulayarak, çocukların kişisel farklılıklarını ve gelişimsel özelliklerini yakından takip edebilen öğretmenler olması şartı bulunur. Bunların yanında; okul-aile iş birliğini destekleyici alternatifler üretmeleri, öğretmen-öğrenci iletişiminde çocuklara her açıdan “model” olmaları önceliklerimiz arasındadır. Öğretmenlerimizi eğitimle, kaynaklarla ve bireysel bir öğrenme programı ortaya çıkarmalarında özgür bırakarak destekliyoruz. Öğretmenlerimize düşüncelerini paylaşmaları ve profesyonel olarak gelişmeleri için bir çok olanak sağlıyoruz. Giyimine, görünümüne ve diksiyonuna özen göstermeleri ile de öğretmenlerimiz, ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU kalitesine yakışır nitelik taşırlar.
ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU insanlara, çocuklara, ailelerine ve personelimize değer veren bir kurumdur. Kapılarımız ailelerimize her zaman açıktır. Biz, ebeveynlerin bir çocuğun hayatında en önemli kişiler olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, ailelerle öğretmenler arasında karşılıklı saygı olması için uğraşıyoruz ve tüm personelle ebeveynlerin iletişimini sağlamaya çalışıyoruz. Bizim bu profesyonellik anlayışımızın yanında, duygusal anlamda da güven duygusunu hissettirecek sevgi, hoşgörü ve şefkatin bir öğretmenin en önemli parçası olması gereğine inanıyoruz.. Biz düzenli olarak içimizde yer alan doğruluğu canlı tutuyoruz. Bu canlılığı da her gün yıllık planlarımıza bağlı olarak devamlı güncellediğimiz günlük planlarımız ile sağlamaktayız.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

YEMEK STANDARTLARIMIZ

Ögretmenlerimiz, anaokulunda çocuklara evrensel ve milli geleneklerimize uygun yemek yeme alışkanlıkları kazandırır, yemek menüsü, yemek listesi, çocuklara göre hazırlanmıstır, yemekler lezzetli ve sağlıklı olunca, yemek yeme alışkanlıkları düzenli olmaya başlar, yemek yeme alışkanlığı gerek sağlık ve gerekse gelişim için de önemlidir, Yemek yeme usullerine göre yetişmiş bireyler yaşamlarında sindirim sistemi ve de diğer vücut sistemleri ile gelişim sürecinde sorun yaşamamaktadırlar. Zayıf kalma ve enerjiden yoksun veya oburlaşıp da obezite durumuna düşmek gibi sorunlardan uzak kalmaktadır. Bunu böyle söylerken yeme ihtiyacında olan kişiye sunulan besin çeşidi ve miktarı ile bunun kalori değerleri yönünden de isabetli çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca hazırlanan menü listesinin işin uzmanı olan diyetisyen kontrolünden geçiyor olması yukarıda sayılanları güvence altına almaktadır. Özel Melek Yuvası Anaokulunda hiç bir çalışma tesadüflere bağlanmadan bilinçli,planlı, programlı bir şekilde uygulanmaktadır. Burada gerçekten bilinçli olarak devamlı gözönünde tutulan tek unsur çocuklarımızın gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde olmasıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TEMİZLİK STANDARTLARIMIZ

Temizlik standartları ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU`nda çok ciddi bir şekilde ele alınır.
Bu yüzden, eğitim kurumumuzda temizlik günlük olarak, tuvaletlerde,lavabolarda ve mutfakta özel ihtimam gösterilerek uygulanır. Bütün oyuncaklar ve materyaller en az haftada bir, dezenfekte edilirler.

Anaokulumuz kirli aktiviteler için (parmak boyası, kil ve suyla oynama gibi) kolay temizlenebilen ahşap kaplamalı ve kaldırılabilir halıfleks bölümlere ayrılmıştır. Buna ilaveten, uygun olduğu zaman, çocukların temizlik ve düzende rol almalarını sağlayabilmek için artıklarını toplamaları söylenir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BESLENME STANDARTLARIMIZ

Yemek ve beslenme ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU`nda çok önemli bir deneyim. Biz çocukların büyümesini ve gelişimini destekleyici, ilgi çekici ve besleyici yemeklerle hizmet ediyoruz. Kahvaltılar ve yemekler sosyal ilişkiler ve öğrenme için bir çok fırsatlar sunar. Menülerimiz besleyici yiyecekler içeren ekolojik besinlerden oluşmuş ve iyi oranlanmış beslenme programı içeren menülerdir. Menülerimiz her ay aileye gönderildiği için aileler o ay için neler planlandığını bilirler.

Eğer çocuğunuzun herhangi bir yiyeceğe alerjisi varsa ya da özel bir diyete ihtiyaç duyarsa bunu lütfen bize bildirin. Ve biz de sizinle bu ihtiyaçları karşılamak için beraber çalışalım. Yemek ve beslenme programımızın başka bir amacı da eğitimdir. Hayatlarının ileri ki aşamalarında kendilerini açıkça gösterecek bir çok olumsuz yeme alışkanlıklarını önleyerek çocuklarımıza sağlıklı yeme alışkanlıkları kazandırmaya çalışıyoruz.

Biz çocukların yedikleri yiyecekler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve besleyici ve dengeli bir beslenme programının önemini anlamalarını yardımcı olmaya çalışıyoruz. Buna ilaveten, çocuklar nasıl bir masa hazırlanacağı, sofrada görgü kuralları ve toplamaya yardım etme gibi diğer becerileri ve nezaket kurallarını kazanmayı da öğreniyorlar.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FİZİKSEL STANDARDLARIMIZ

Ulaşımın kolay sağlandığı, gürültü ve trafikten uzak, güneş alabilen rahat bir alana kurulmuş olan okulumuzda;

· Projemiz 8 şiddetinde depreme dayanıklı olarak çizilip, ona uygun inşa edilmiştir,.

· Duvarları çift tuğla olup, ısı yalıtımlı ayrıca köpükle dış cephelerin tamamı mantolama sistemiyle kaplanıp ikinci bir yalıtım yapılmıştır,

· Camlar hem çift cam, hem de dağılmaz cam özeliğine sahiptir,

· Pencereler, geniş, büyük, aydınlık her yöne bakan ve her an güneş alabilecek şekilde yerleştirilmiştir,

· Pencerelere demir korkuluklar eklenmiş olup çocukların güvenliğini sağlanmıştır.

· Binamız komple laminant parke kaplıdır. Ayrıca merdivenlerde çocukların iniş ve çıkışlarında  , kolaylık sağlayan korumalıklar mevcuttur.

· Bina komple şehir suyu arıtma filtre sistemi ile filtre edilip, içme suyu ikinci bir filtre sisteminden geçer. Düzen laboratuarının tahlil sonuçlarına göre suyun bakteriyolojik yönden %100 hijyenik standartlara uygun olduğu bulunmuştur,

· Gün boyu sıcak su mevcuttur.
Binamız:

· Merdiven korumalıkları

· Gaz alarm sistemi,

· Hırsızlık alarm sistemi,

· Yangın alarm sistemi,

Giriş ve çıkışları kontrol edebileceğimiz güvenlik kamerası, ile her türlü tedbir alınmış güvenli, estetik olarak hoş ve zevkle düzenlenmiş yapımızda:

· Bahçe Oyun alanı,

· Çok amaçlı oyun odası

· Mutfak

· Uyku odası


Ayrıca:

· Fen ve doğa aktivitelerini gerçekleştirip, tabiatla iç içe olabilecekleri çok çeşitli ve güvenli oyuncaklarla donatılmış ön bahçemiz

· Otomatik ısıtmalı, soğutmalı, güvenli, geniş, hijyenik sınıflarımız

· Trafikten ve kalabalıktan uzak giriş çıkışlarımız bulunmaktadır.

· Okulumuzun kapasitesi MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI nın onayladığı çocuk sayımızla her zaman orantılı tutulmaktadır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

GÜVENLİK STANDARTLARIMIZ

· Okul binamız 8 şiddetinde depreme dayanıklıdır.

· Çocukların güvenliğini sağlayan çift açılma özelliğine sahip pencereler,

· Hem çift cam, hem de lamine dağılmaz cam özeliğine sahip camlar,

· Chicco ve Step marka çok çeşitli, hijyenik ve güvenli plastik oyuncaklarla donatılmış ön  bahçe (Çünkü metal yüzeyler ısınabilir ve yakabilir.)

· Etrafı duvarlarla çevrili bahçemiz, geçme ve çift kilitli bahçe kapısı

· Güvenlik gerektiren tüm alanlarda kilitlenebilir kapılar

· Rahatça ve tehlikesizce hareket edebilecekleri düzgün ve sert zeminde iç ve dış mekan

· Trafikten ve kalabalıktan uzak giriş çıkışlar

· Çocuklarımızın rahatlıkla kullanabileceği güvenli, hijyenik ve sağlam sınıf içi materyaller ve  malzemeden yapılmış masa, sandalye gibi araç gereçler

· Çocukların boylarına uygun olarak tasarlanmış tuvalet, lavabo ile dolaplar

· Revirimiz, ilk yardım takımı ve bunların kullanımını bilen personel
Binamız:

· Merdiven korumalıkları

· Gaz alarm sistemi,

· Hırsızlık alarm sistemi,

· Yangın alarm sistemi,

· Yangın tüpleri,

· Priz Koruma Kapakları,

· Giriş ve çıkışları kontrol edebileceğimiz güvenlik kamerası ile her türlü tedbir alınmış güvenli bir yapıya sahiptir.
Ayrıca:

· İçmede damacana suyu ile birlikte bina komple şehir suyu kullanımında olup,Belediyemiz Fen işleri müdürlüğünün periyodik olarak yaptırdığı laboratuar tahlil sonuçlarına göre suyun bakteriyolojik yönden %100 hijyenik standartlara uygun olduğu bulunmuştur,

· Her an çocukların izlenmesi ve gözlenmesi çok önemlidir. Serbest oyun ve etkinlik boyunca öğretmenlerimiz sınıf içi pozisyonları ve öğretmenler arası koordinasyonda çocuklarımızın güvenliği adına dikkatlerini en üst seviyede tutmaktadırlar.

· Sınıf içinde keskin, sivri uçlu, paslanabilir ve kırılabilir hiçbir materyal kullanılmamaktadır.

· Okul personelimiz çocukları alma bırakmada eşlik edecek kişi veya kişilerden haberdardır ve bu giriş ve çıkışlar kontrollü sağlanmaktadır.

· Çocuklarımıza giriş çıkışlarda eşlik edebilecek kişilerin listesi ön bilgi olarak ailelerden resimlerini ve telefonlarını içeren formlarda alınmaktadır.
Servisimiz:

· Bir 4 kişilik servis araçımız devamlı denetim ve kontrol altında güvenilir taşımacılığı ile hizmettedir.

· Koltuklar çocukların boyutuna uygun ,terletmeyen kumaşla döşenmiştir.

· Her koltuk emniyet kemeriyle desteklenmiştir

· Kalorifer sistemi servis içine eşit dağıtılmış

· Tekerlekler her türlü yol şartlarına uygun bakımlı kış lastikleri

· Kış şartlarına uygun her türlü gerekli malzemeyi içermektedir

· Çocuklara ; güvenilir, tecrübeli,çocuklarla iletişimi güçlü şoförümüz eşlik etmektedir

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

MATERYAL STANDARTLARIMIZ

 

· Güvenli, sağlam

· Çok yönlü pek çok etkinlikte kullanılabilen

· Çocukların kendi özel nesnelerini oluşturmaya imkan veren

· Bireysel ve grup etkinliklerinde kullanılmaya uygun

· Bireysel öğrenme biçimleri ve gelişim aşamalarındaki farklılıkları karşılayabilecek nitelikte

· Çocukların kültürel ortamları ile uyumludur

· Her sınıfa ait dolaplar ,kullanım kolaylığı ve düzeni sağlamaktadır

· Binanın planlaması bütün faaliyetler aynı mekan içinde yer alma imkanına sahip olduğu gibi,faaliyetlerin özelliğine göre çocukların yer değiştirerek yararlanabileceği farklı mekanlar da düzenlenmiştir.

· İç mekanımızda; programa uygun olarak çocuğun seçim yapacağı etkinlik köşelerimiz, bu köşelerin çocukların rahatlıkla oynayabileceği uzaklıkta, köşenin amacına uygun malzeme ile donatılmıştır.

· Dış mekanımızda; bir seferde birçok çocuğun bulunabileceği ve birçok deneyim ve egzersiz yapabilecekleri çok iyi düzenlenmiş bir alan olarak düzenlenmiştir.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KALİTE STANDARDLARIMIZ

ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU yüksek kalitede çocuk bakımı ve eğitim servisi sunduğu için gurur duyar. Bizim kalitemiz kurumumuzda yaptığımız her şeyde görülür; çocuk bakım niteliklerimizden malzemelerimize, personelimizden öğrenme programlarımıza kadar oldukça özenli ve mükemmel olarak çalışıyoruz. ÖZEL MELEK YUVASI ANAOKULU nda siz çocuğunuzun güvenli, pozitif ve yaşına uygun bir çevrede en iyi kalitede bakıldığına ve eğitim aldığına emin olabilirsiniz.


Araştırmalar yüksek kalitede okul öncesi programı alan çocukların, yüksek kalitede eğitim almayan çocuklara göre okulda daha başarılı, sosyal ve duygusal olarak daha yetkili ve sözel ve zihinsel olarak daha iyi bir gelişme gösterdiklerini ortaya çıkarmıştır.

Sonuç olarak kaliteli çocuk bakımı gerçekten ne demektir? İşte bakmanız için bazı özellikler:

· Çocukların fiziksel, sosyal, duygusal, ve zihinsel gelişimi için ihtiyaçlarını karşılar.

· Aileleri, personeli ve idarecileri destekler.

· Değişik yaşlardaki, ve yeteneklerdeki çocukların ihtiyaçlarını yaşlarına uygun bir şekilde sunar.

· Kültürel ve inanç çeşitliliğine karşı saygı duyar ve kutlar.

· Kaliteli bir programda öğretmenler ve personel her yetenekteki çocuklarla çalışabilmek için hizmet içi eğitim alırlar.

· Kaliteli bir programda ortam, çocukların birbiriyle iletişimini sağlar.

· Çocuklar optimal gelişimlerini destekleyici, eğitici-çocuk oranında küçük gruplar olarak yerleştirilirler.

· Yüksek kalitede bir program çocuklarda grup iletişimin desteklemek için ailelerle sıkı bağlantılar kurar ve ailelerin bu bağların içine girebilmeleri için olanaklar sağlar.


 

 

 

Haber Tarihi:
Haberlere Geri Dön »