Güçlü Kadromuz

Yola çıkış hikayemiz bize sağlam bir başlangıç yapmamızı sağladı.  Güçlü kadromuzla her gün bu yolda çok daha emin ve iz bırakan adımlar atıyoruz.

Güçlü Kadromuz

Melek Yuvası’nın Güçlü Melekleri

Melek Yuvası Sevilay Kızıltuğ

Sevilay KIZILTUĞ

Kurucu

Okan Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun olduktan sonra çocuk gelişimi alanında sayısız seminer ve eğitime katıldım. Konumuz çocuk olunca her gün yeni ve taze bilgiler, yöntemlere açık olmamız gerekiyor. Bu eğitimlerin başında Okul Öncesi Psikologluğu, Montessori gibi dünyaca kabul görmüş kapsamlı eğitimlere katıldım. Sadece öğretmenlerin değil okul yöneticilerinin de alması gerektiğini düşündüğüm alanlarda kendi bilgi birikimimi geliştirdim. Psikologlar Derneği’nce düzenlenen ,Çocukların yaşına göre gelişimsel becerilerini ölçen bir test olan Denver Testi Eğitimini tamamladım. Öte yandan; Ruh Sağlığı Derneği tarafından gerçekleştirilen Gelişimsel ve Dikkat Ölçme Testleri ve uygulama eğitimine katıldım. Meslekte dolu dolu geçen on yılı devirirken; bugün okulumda değerli öğretmenlerimle birlikte her gün bilgi ve deneyimlerimize yenilerini katıyor; bunları çocuklarımızla buluşturmaktan keyif alıyoruz. Unutmayın! Eğitim bulaşıcıdır.

“Kişi her gün yeni eksiklerini bulup ortaya çıkarabiliyorsa ve her ay ustalaştığı konuları aklında tutabiliyorsa,onda öğrenme tutkusu vardır diyebiliriz.” Conficius

Psikolog Nazlı DALGAKIRAN

Eğitim Koordinatörü

Çocuk gelişimi bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar okul öncesi öğretmenliği yaptım. Yolumun Psikoloji Bölümü ile birleşmesinden sonra öğretmenlik mesleğime eğitimimi tamamlamak üzere ara vermek zorunda kaldım. Eğitim hayatım boyunca birçok eğitim programına katılarak çocuklarla çalışabileceğim yeni alanlar keşfettim. Melek Yuvası ailesine dâhil olmak aslında hiç beklemediğim bir anda oldu ama iyi ki de oldu. Eğitim hayatına verdiğim kısa moladan  sonra tekrar çocuklarla çalışmanın verdiği keyfi ve huzuru, hatırlamak çok güzeldi. Biz eğitimciler çocukları özerkleştirmek için onların kararlarına saygı duyarak, kendi sınırlarını ve alanlarını keşfetmelerine her zaman izin vermeliyiz. Melek Yuvası’nda çocukların özgürce kendi alanlarını keşfettiklerini ve  deneyimleyebildiklerini gözlemlemek, yorumlamak inanılmaz gurur verici. Çocukların dünyadaki tek umut olduğunu keşke hep hatırlasak, tüm çocukların mutlu büyümelerini izleyebilsek…

Kadriye SERT

Okul Öncesi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. On üç yıldır özel kurumlarda öğretmenlik yapmaktayım. Altı yıldır Melek’te çalışıyor olmak benim için güzel bir şans oldu. Mesleğimde her zaman başarmak istedim. Bağımsız, özgür, en çok da çocukların mutlu olmalarına katkıda bulunarak onların hayattaki başarılarında küçük de olsa bir yer edinmek isterim. 1,5 yaşında Zeynep Eylül adında küçük bir kızım var. Zeynep Eylül’ün hayatıma girişiyle öğretmenliğin ne kadar hassas, ne kadar kıymetli ve değerli bir meslek olduğunun çok daha farkına vardım.

Begüm EKŞİ

Okul Öncesi Öğretmeni

Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunuyum. Sekiz yıldır özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yapıyorum. Melek Yuvası yedi yıldır benim ikinci evim. Okuluma severek geliyorum çünkü burada çalışırken mutluyum. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte, bize sunulan aile sıcaklığındaki bu okul sayesinde mesleğimizi en iyi şekilde icra edebiliyoruz. Ben de bir öğretmen olarak Melek Yuvası’nın özgür ve özgün ortamında çocuklarla olmanın, onlarla yenilenmenin, okumanın, yazmanın hatta yeni ritimler oluşturmanın keyfini her gün yeniden keşfediyorum. (Doğum izninde)

Buse Duranoğlu Melek Yuvası Güçlü Kadromuz

Buse DURANOĞLU

Okul Öncesi Öğretmeni

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptım. Aynı zamanda hızla gelişen çağımızda çocuklarımıza daha verimli olabilmek için on ay çocuk gelişimi bölüm içeriği ile sertifikalı kurs eğitimi aldım.İşimin en güzel yanı her gün mutlu uyanabilmemi sağlaması ve güleryüzle, heyecanla öğrencilerimin yanına gidebilmemdir.Her çocuk mutluluğu hak ediyor. Melek Yuvası da küçük meleklerimize ve bize bu muhteşem ortamı sağladığı için çok mutluyum. Çocuklarımızın her zaman gülmesi dileğiyle…

Ahu Beler Melek Yuvası Orff Eğitmeni

Ahu BELER

Orff-Ritm Eğitmeni

Ahu Beler, müzik eğitimine 1994 Yılında Pera Sanat Merkezi Şan Bölümü ile başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Opera Şan Bölümünde burslu olarak üç yıl Opera –Şan eğitimi aldı. 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümüne başlayan Ahu Öğretmen 2012-2017 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişi bölümünde eğitimine devam etmektedir. Ahu Öğretmen, okulumuzda 3 yaş öğretmenliği yapmaktadır, aynı zamanda 3 yıldır okulumuzun Orff-Ritm eğitmeni olarak müzik derslerine de devam etmektedir.

Melek Yuvası Güçlü Kadromuz 1

Zuhal DOSAY

Yardım Meleği

Zuhal Hanım evimizde 5 yıl oğullarımız Deniz ve Mert’i büyük bir özveri ile büyüttükten sonra Melek Yuvası kadrosuna katılarak ailemizin üyesi olmaya devam etmiştir. Okulumuzda en çok öğretmenlerimizin etkinliklerinin kesintisiz devam edebilmesi için yardım etmektedir. Hijyen eğitimini almış olan Zuhal Hanım, gün boyu enerjisini düşürmeden okulumuzun günlük temizliğini sağlamaktadır.

Melek Yuvası Güçlü Kadromuz 2

Güleser KAZDAL

Lezzet Meleği

Okulumuz açıldığı günden itibaren yemeklerimizi pişiren Gül Teyzemiz her gün zevkle yaptığı yemeklerine sevgisini fazlası ile katıyor olmalı ki annelerden evlerde de aynı lezzette yemekler isteniyor! Mutfağın sorumluluğu ve temizliği konusunda oldukça hassas olan Gül Hanım gerekli hijyen eğitimi sertifikalarını da almıştır.