Güçlü Kadromuz

Yola çıkış hikayemiz bize sağlam bir başlangıç yapmamızı sağladı.  Güçlü kadromuzla her gün bu yolda çok daha emin ve iz bırakan adımlar atıyoruz.

Bedia DOĞAN

KURUCU-PSİKOLOG

Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra birçok okul öncesi kurumunda rehber öğretmenlik ve eğitim koordinatörlüğü yaptım. Daha sonraki yıllarda sosyoloji ve çocuk gelişimi lisanslarını tamamladım. 10 yılı aşkın süre çocuk-ergen ve aile danışmanlığı adına çalışmalarım oldu. Meslek hayatım boyunca çocuklar ve aileler ile ilgili bir çok eğitime ve terapi programlarına katılarak bu alanda kendime katkı sağlamaya devam ettim ve hala etmekteyim. Çocuklarla çalışmak, onların hayatların dokunmak bana bir nevi terapi gibi geliyor. Onların gelişimlerine şahit olmak, onlardan yeni şeyler öğrenmek, burada onlara yeni deneyimler sunmak ve meraklarını cezbetmek hep iyi gelmiştir. Hem bir eğitimci olarak hem de iki çocuk annesi olarak çocuklarımızın duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını önemsiyor ve gereken ihtimamı tüm çalışanlarımız olarak sunmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımız ve ailelerimizin kendilerini ait hissettikleri ve ikinci evi olarak gördükleri Melek Yuvasında değerli öğretmenlerimizle birlikte her gün bilgi ve deneyimlerimize yenilerini katıyor, bunları çocuklarımızla buluşturmaktan keyif alıyoruz.

Rengin YAVUZ ÇİMEN

Psikolog

Mezun olduktan sonra yolumun çocuklarla kesişmesiyle birlikte 8 yıldır sadece okul öncesi grubuyla çalıştım. Uzmanlık alanım sadece çocuklar ve onların renkli dünyası haline dönmüştü. Oyun terapisi, Çocuk testleri uzmanlığı, Yaratıcı drama gibi çocukları ilgilendiren her alanda eğitimimi tamamladım. Bu yıl öğrencilerimizin sınıf gözlemi, öğretmenleriyle birebir iletişim ve aile danışmanlığı alanlarında çalışarak çocuklarımızın hayata hazırlanma sürecine eşlik edeceğim. Bunun dışında öğrencilerimle workshoplar yaparak, hem onları daha iyi tanımak hem de grup çalışmalarıyla hedeflendiğim alanlarda onları geliştirmek istiyorum.

Dorota ALKAN

EnglIsh Teacher

Born and raised in Poland, I completed my masters degree at Warsaw University. Shortly after, I moved to the United States with my husband and daughter where we resided for about 15 years. I taught arts in a private school in New Jersey and maths at Kumon Learning Center. I have been a part of The Melek Yuvasi family since 2016. My aim is to teach basic English by incorporating music, crafts, games and dances. I believe it is essential for students to feel comfortable and excited during classes in order to truly learn the English language.

Ahu BELER

Orff-Ritm Eğitmeni

Ahu Beler, müzik eğitimine 1994 Yılında Pera Sanat Merkezi Şan Bölümü ile başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Opera Şan Bölümünde burslu olarak üç yıl Opera –Şan eğitimi aldı. 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümüne başlayan Ahu Öğretmen 2012-2017 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Lisans eğitimini tamamladı.  Ahu Öğretmen 4 yıldır okulumuzun Orff-Ritm eğitmeni olarak müzik derslerine de devam etmektedir.

Ergin YALDIZ

Drama Öğretmeni

1971’ de Lüleburgaz’da doğdum. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Yazarlık, Sahne Sanatları, Oyunculuk ve Diksiyon dersleri aldım.  TRT1’de yayınlanan “7 Numara” adlı dizide yardımcı yazarlık , TRT Ankara Radyosu’nda Rüştü Asyalı ve ekibinin seslendirdiği   “Dert Dedeleri”  isimli  skecin de yazarlığını yaptım. Drama Liderliği eğitimlerimi, Çağdaş Drama Derneği, Oluşum Drama Enstitüsü ve İstanbul Drama Sanat Akademi’ den aldım. Anaokulu ve ilköğretim öğrencileri dışında, anne grupları ve sınıf öğretmenleri ile çalıştım. Türkiye dışında, ABD ve Costa Rica’da öğretmenlik yaptım.

Kadriye SERT

Okul Öncesi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. On yedi yıldır özel kurumlarda öğretmenlik yapmaktayım. Dokuz yıldır Melek’te çalışıyor olmak benim için güzel bir şans oldu. Mesleğimde her zaman başarmak istedim. Bağımsız, özgür, en çok da çocukların mutlu olmalarına katkıda bulunarak onların hayattaki başarılarında küçük de olsa bir yer edinmek isterim. Zeynep Eylül adında bir kızım var. Zeynep Eylül’ün hayatıma girişiyle öğretmenliğin ne kadar hassas, ne kadar kıymetli ve değerli bir meslek olduğunun bir kez daha farkına vardım.

Buse DURANOĞLU

3 Yaş Öğretmeni

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptım. Aynı zamanda hızla gelişen çağımızda çocuklarımıza daha verimli olabilmek için çocuk gelişimi bölüm içeriği ile sertifikalı kurslarda eğitim aldım. İşimin en güzel yanı her gün mutlu uyanabilmemi sağlaması ve güler yüzle, heyecanla öğrencilerimin yanına gidebilmemdir. Her çocuk mutluluğu hak ediyor. Dört senedir Melek Yuvasında çalışmaktayım ve aktif olarak sınıf öğretmenliği yapıyorum. Melek Yuvası da küçük meleklerimize ve bize bu muhteşem ortamı sağladığı için çok mutluyum. Çocuklarımızın her zaman gülmesi dileğiyle…

Züleyha HUDDYYEVA

3 Yaş Öğretmeni

Ben Melek Yuvası çocuklarının tabiriyle ZUZU öğretmen 🙂 Adım Züleyha, 26 yaşındayım. İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çocuk Gelişimi programından mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Eğitim fakültesinde bir senelik Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladım. İki yıldır Melek Yuvası anaokulunda çalışıyorum. Daha önceki iş ve staj deneyimlerime de dayanarak bu okulda sevdiğim işi en iyi şekilde yapmama olanak sağlandığını düşünüyorum. Ben her zaman çocuk gelişiminin temel ilkelerinin başında gelen “GELİŞİM BİR BÜTÜNDÜR” ilkesini benimserim. Sadece akademik başarıyı değil çocuklarda fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminin de aynı anda desteklenmesine önem gösteririm ve Melek Yuvası’na, öğretmenlere bu fırsatı sağladığı için teşekkür ederim.

Tuğba Kadriye KURTBAYLAR

5 Yaş Öğretmeni

Erzurum Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olduktan sonra meslek hayatına uzun yıllar farklı kolejlerde öğretmenlik yaparak devam ettim. Çocuk gelişimi alanında pek çok sertifika programlarına katıldım. Avrupa Birliği eğitim projeleri kapsamında kampüs sorumluluğu ve koordinatörlük görevlerinde bulundum. 4 yıl önce yolum Melek yuvası ile kesişti. Çocukların mutluluğunu, gelişimlerini yeni şeyler keşfetmelerini ve büyümelerine Melek yuvasında şahit olmak ve bu alanlarda katkı sağlamak hem benim hem de çocuklarımız için bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.

Didem YILMAZ GİDER

5 Yaş Öğretmeni

Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptım. Çocuklarımıza daha verimli olabilmek için çocuk gelişimi bölüm içeriği ile (10 ay) uzman öğretici sertifikalı kurs eğitimi aldım. ORFF Schulwerk, “Bedenimizi ve Müziği Kullanmak” konuları başta olmak üzere mesleki eğitim ve seminerlere katıldım.

Melek Yuvası’nda iki yıldır öğretmenlik yapıyorum. Çocuklar ile vakit geçirmenin en güzel yanı; her gün yeni güzellikleri keşfetmek, birlikte öğrenmek ve öğretmek. Her çocuk özeldir ve biriciktir. Melek Yuvası, bize ve meleklerimize bu güzel ortamı sağladığı için çok mutluyum.

Aysel KARGAOĞLU

4 Yaş Öğretmeni

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişiminden mezun olduktan sonra özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptım. Eğitimime İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi üçüncü sınıf öğrencisi olarak devam etmekteyim. Ayla Algan yönetmenliğindeki İstanbul Sanat Akademisi’nden Yaratıcı Drama mezunuyum. Ayrıca İdeal Sanat Akademisi’nden tiyatro eğitimimi tamamladım. Birçok okul öncesi kurumda öğretmenlik yaptım ve meslek hayatıma Melek Yuvası Anaokulunda devam etmekteyim. Öğretmenlik prensibimi “Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerine ne düşerse iz yapar.” olarak özetleyebilirim. Çocuklarımızı sevgiyle beslemeli ve her yönleriyle kabul etmeliyiz. Beni bu konuda destekleyen ve imkân sağlayan Melek Yuvası aileme teşekkür ediyorum.

Merve ÇİL

Oyun Grubu Öğretmeni

İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler mezunuyum. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi  lisans eğitimim devam ediyor. Aynı zamanda; alternatif eğitim dalı olan montessori eğitimi, çocuklar için felsefe(p4c) eğitimi ve pedagojik farkındalık eğitimleri aldım. 6 senedir öğretmenlik yapıyorum. Maria Montessori’nin de dediği gibi ‘Çocuğun eline koyamadığınız şeyi aklına koyamazsınız. ’sözünden ilham alırım.  Çocukların fiziksel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişiminde aynı anda desteklenmesine önem gösteririm. Çocukların gelişimsel büyüme yolculuğuna eşlik ettiğim için Melek Yuvası Anaokuluna teşekkür ederim.

Güleser KAZDAL

Lezzet Meleği

Okulumuz açıldığı günden itibaren yemeklerimizi pişiren Gül Teyzemiz her gün zevkle yaptığı yemeklerine sevgisini fazlası ile katıyor olmalı ki annelerden evlerde de aynı lezzette yemekler isteniyor! Mutfağın sorumluluğu ve temizliği konusunda oldukça hassas olan Gül Hanım gerekli hijyen eğitimi sertifikalarını da almıştır.