Velilerin Gözünden

Melek Yuvası’nı bizce velilerimizden dinlemelisiniz. Deneyimlemek her zaman en doğru ve en samimi bilgiyi sunar.

Kapısından girer girmez sıcaklığı, samimiliği ve kendi evlerini yuvaya dönüştürüp çocuklara kucak açmaları beni çok etkilemişti. Önce büyük, sonra da küçük kızımı onlarla birlikte büyüttüm. Yuvanın en eski ve en uzun süreli velilerinden biri olarak bu yıllara çok güzel anılar ve dostluklar sığdırdık. Melek Yuvası gözünüzün arkada kalmayacağı güvenli ve huzurlu bir aile ortamı…

Fulya BAHAR
Alya'nın ve Bade'nin Annesi

 

Hayat yaşadığın anın farkına varamamakla dolu. Türkan Ailesi olarak Melek Yuvası’nda kızımızın geçirdiği anlara tanık olmak çok keyifli idi.  Zaman geçtikçe o gün verdiğimiz değerin ( ki orayı o zamanlarda da çok sevmekle birlikte ) ne kadar kıymetli olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz. Bugün “yaşadığın geçmişte güvenli sıcacık bir ana git” deseler Melek Yuvası’ndaki zamanlara gitmek isterdim. En güzel koku ne deseler Melek Yuvası’nın taze poğaça kokusu derdim. Kızımın güven duygusu ve hayatla ilk tanışma anlarını yaşadığımız, sadece ona değil bize de dayanışma anlamında kucak açan, yuvamız olan bisküvi tadında ve görüntüsünde, tıpkı bir masal gibi. Bu masalın çok da güzel kahramanları var. Ve bence masalı oradan aldıkları güven duygusu ile gelecekteki başarıları ile devam ettirecekler. Her ne meslekte olursa olsun onlar için en büyük başarı mutlu olmaları olacak. Çünkü Melek Yuvası’nda öğrendikleri şey tam da buydu. Mutlu olmak.

Dilek TÜRKAN
Elif'in Annesi

2014 yılında ilk kızım için anaokulu araştırırken Melek Yuvası çıktı karşımıza ve o günden beri ikinci evimiz oldu. İlk kızımdan sonra ikinci kızımı da hiç tereddüt etmeden Melek Yuvası ailesine teslim ettim. Deneyimli eğitim kadrosu, güvenilir olması, hijyenik şartlara çok önem vermesiyle çocuklarımızı bir sonraki eğitim aşamasına hazırlarken, eğlenmeyi ve okula gittikleri her günden keyifle eve dönmeyi size garantileyen bir eğitim kurumudur Melek Yuvası. Biz bu ailenin bir parçası olduğumuz için kendimizi çok şanslı sayıyoruz. İnşallah en kısa zamanda üçüncü çocuğumuz da Melek Yuvası’nın yeni üyesi olacak.

Sema ŞENTÜRK
Deniz'in ve Beren'in Annesi

Başka alternatif düşünmeden kızımızı Melek Yuvası’na kaydettirdik. İlk günden beri tüm personelinin şefkat, ilgi ve güler yüzlü yaklaşımı sayesinde her gün yavrumu gönül rahatlığıyla  bıraktım. Bence bir anne için en önemlisi de buydu.  İlk yıllarında yeni beceriler kazanması, kendini ifade etmesi, potansiyelini ortaya çıkarması ve sosyal ilişkiler geliştirmesinde doğru kararı verdiğimizden her gün bir kez daha emin olduk. Yemeklerde doğal ve organik ürünlerin seçimi, kırtasiye malzemelerinde ve en önemlisi personel seçiminde gösterilen hassasiyet en büyük artılarından. Keyifli bahçesini aktif kullanmaları da önemli bir diğer özelliği. Defne’ye olan büyük katkıları için çok teşekkür ederiz.

Ezgi BALIKÇI
Defne'nin Annesi

2013 yılı Ekim ayında hayatıma güneş gibi doğdu kızım Alya Gül. 3 yıl boyunca bin bir emekle büyütüp onun hem oyun arkadaşı hem de ilk eğitmeni oldum. Ancak bir anne olarak ne kadar çocuğumla oynasam ve eğitsem de Alya’nın kendi yaş grubuyla sosyalleşmesi gerektiğine dair düşüncelerim ağır basmaya başlayınca okul arayışına girdim. Civardaki pek çok okulla görüştüm. Herkes eğitimlerindeki kaliteden bahsedip duruyordu ama ben daha özel bir şey arıyordum. Anne sevgisiyle yoğrulmuş kızıma benim yokluğumu hissettirmeyerek sosyalleşmesini sağlayacak sevgi dolu bir ortam, ikinci bir yuva arıyordum. Bedia Hanım ile önce telefonda görüştük sonra okulu ziyaret ettik. Kızım okula ilk görüşte bayıldı. Bedia Hanım’ın ve herkesin pozitif enerjisi bizi büyülemişti. Oryantasyon dönemindeki özveriyi anlatmam mümkün değil. Her gün tüm gün boyunca okuldaydık ve Alya’nın okula alışma sürecindeki pozitif yaklaşımları ile Alya okula kolaylıkla adapte oldu. Bu sene 2. yılımız ve aynı memnuniyet devam etmekte. Melek Yuvası sevginin yoğun olarak hissedildiği, eğitimin oyunla verildiği bir okul. Eğitim koordinatörü Nazlı Hanım ile eğitim programı yenilendi ve farklı bakış açıları getirildi. Bu okulda çocukların sorgulama kapasitelerinin geliştirildiği, görerek ve dokunarak öğrenmeye odaklanmış bir eğitim anlayışı hakim. Her gün native bir öğretmenden İngilizce öğrenmeleri önemli bir artı zira İngilizceyle doğru aksan kullanan biri aracılığıyla tanışmaları ilerideki telaffuzlarını iyi yönde etkileyecektir. Yemekler Gül Hanım’ın o maharetli elleriyle çocukların yiyebileceği şekilde ve taze sebze meyvelerle hazırlanmakta. Yemek yeme konusunda sıkıntısı olan kızım artık kendi kendine her türlü yemeği yiyebilen bir çocuk oldu. Hijyen konusunda öncü okullardan olduğunu söyleyebilirim. Okulda sürekli temizlik yapılıyor ve çocuklara da temizlik alışkanlığı kazandırılıyor. Çocuklar terlediğinde mutlaka üstleri değiştiriliyor. Her öğrenci tek tek takip ediliyor, çocuklar arasında yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta aileler mutlaka bilgilendiriliyor ve birlikte çözüm aranıyor. Hala annesiyle uyuyan tam bir ana kuzusu kızım Alya’nın, Fulya ve Begüm öğretmenlerinin adını sayıklamadığı bir gün dahi yok. Her gün koşarak, güle oynaya gittiğimiz, hafta sonları bile özlediğimiz ikinci yuvamız Melek Yuvası çocuklarımız için mükemmel bir başlangıç…

Pınar KÜÇÜKYILMAZ
Alya'nın Annesi

Melek Yuvası Anaokulu kızım 2,5 yaşındayken anaokulu arayışı sırasında incelediğim 2 seçenekten ilkiydi. Başka bir yeri daha incelemeye gerek duymadan kızımı göndermeye karar verdim. Öğretmenleri, yardımcı personeli, yöneticileri ve velileri ile birlikte memnuniyetle geçen 3 yılımızı doldurduk bu güzel anaokulunda. Şimdi kızım ilkokul 4. sınıfı bitiriyor ve hala anaokulu kazanımlarının ne kadar değerli ve yerinde olduğunu gördükçe mutlu oluyorum. 20 aylık 2 küçük çocuğum daha var. Şimdi sabırsızlıkla anaokulu yaşlarının gelmesini ve onları da şanslı  Melek Yuvası Anaokulu öğrencileri arasına katmayı bekliyorum.

Dilek ÖZCAN EKŞİ
Nazenin'in Annesi

Yakın bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine oğlumuz Eren’in ilk okul deneyimine yaklaşık 2,5 yıl önce Melek Yuvası ile başladık. Çok kısa süren adaptasyon sürecinden sonra oğlumuzun her gün büyük bir heyecan ve istekle okula gitmek istemesi bizleri çok mutlu etti.

Okul yönetimi ve öğretmenlerin bizlere karşı göstermiş olduğu samimi ve dürüst yaklaşımı sayesinde Eren’in gelişimini yakından takip etme ve gerekli zamanlarda hep birlikte aksiyon alma fırsatımız oldu. Diğer tüm yönleriyle birlikte bir bütün olarak değerlendirdiğimizde Melek Yuvası ailesine katılmış olmaktan son derece memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Bu vesileyle Sevilay Hanım ve ekibine Eren’e aşılamış oldukları okul sevgisi için teşekkürlerimizi sunuyorum.

Emre ÇELEBİLER
Eren'in Babası

Melek Yuvası “Yuva” kelimesinin anlam bulduğu  bir yer oldu bizim için. Her zaman önce sevdiler çocuklarımızı, kolladılar, korudular, beslediler. Ve bunları hep çok büyük bir içtenlikle yaptılar… Çocuklarımız büyüyüp oradan ayrıldığında da farkettik ki orası hayat boyu onlar için “yuva” olarak kalacak. Kıymetlilerimize kıymet verdikleri için Melek Yuvasına tekrar teşekkür ederiz. 

Didem TOPALOĞLU
Ece'nin Annesi

Melek Yuvası ile bir tatil gününde rastlantı eseri tanıştık. Bahçesinin özeni ve küçük ayrıntıları bizi gerçekten çok etkiledi. Tatil günü kapalı olduğunu düşünerek bahçesinden içeri bakarken bu özenli okulun kurucusu Sevilay Hanım’ı gördük ve çok sevindik. Kendisi ile tanıştıktan sonra anladık ki bahçedeki ayrıntılar tesadüf değil ve sadece bahçede değil okulun her bir noktasında. Eğitim ile ilgili yıllardır çalışmama rağmen Melek Yuvası’nın eğitim anlayışı beni çok etkiledi. Tabi oğlumuz Rüzgar’ın hayatında çok ama çok önemli bir kazanç olarak yer aldı ve alacak. Oğlumun Melek Yuvası’ndaki harika eğitim sistemi ve harika eğitimciler ile an ve an geliştiğine, özgüveninin her geçen gün daha da artmasına tanıklık ettim. Yenilikçi, etkili eğitim yöntemleriyle ve asıl önemlisi çocukların mutluluğunu esas alan yaklaşımıyla hayatımızda iz bırakan hoş insanlara çok teşekkür ediyorum. Benden anaokulu için fikir isteyenlere “Gidin ve kapıdan bakın, neden bahsettiğimi anlayacaksınız.” diyorum.

Olcayto EZGİN
Rüzgar Ege'nin Babası

Melek Yuvası ile tanışma hikayemiz, oğlum Mert’e yuva arama öncesinde başlıyor. Çok sevdiğim bir teyzemin torununun Melek Yuvası’nda olması sebebiyle, kendisinin memnuniyetini duyarak okul ile ilgili ilk bilgiyi edinmiş oldum. Bence en önemli kaynak, eş dost referansıdır. Okula ilk adım attığımda beni ilk büyüleyen şey okulun bir masal evi gibi olmasıydı. Ancak, okul sahibi Sevilay Hanım ile tanışınca, daha ilk anda masalımızın mutlu ve huzurlu devam edeceğini anladım. Kendisinin ve tüm çalışanların her daim samimi bir güler yüzle karşılaması, burası ile ilgili en çok sevdiğim şeylerden biri oldu. 2.5 yaşındaki oğlumu oraya başlatırken hiç tereddüt etmedim ve samimiyetle söylüyorum gözüm arkada kalmadı. Bu sene okulda 4. senemiz, oğlum 5.5 yaşında ve anaokulu sınıfında ilkokula hazırlanıyor. Anaokuluna buraya vermenin de çok doğru bir karar olduğunu görüyorum. Şu an 1 aylık olan ikinci oğlumu da kesinlikle bu okula vermeyi planlıyorum. Gelişmeye ve öğrenmeye açık olan çocuklarımızın ufkunu daha da açarak, sevgiyle eğiterek, mutlu ve huzurlu bir şekilde dünya vatandaşı olmaları için çabalıyor Melek Yuvası. Bir veli olarak daha ne isteyebilirim ki… Çocuğumun 2.5 yaşından beri 3 senede gelişimine çok büyük katkıda bulunan değerli Sevilay Hanım ve ekibine sonsuz teşekkürler. 

Tülin ÖNSÜ AKYÜZ
Mert'in Annesi